“Stenders” koncerna apgrozījums samazinās par 4,7%

Latvijas ziepju un vannas kosmētikas tirgotāja un ražotāja “Stenders” koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 6,584 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,7% mazāk nekā 2013.gadā, savukārt grupas zaudējumi pieauga 2,1 reizi un bija 535 tūkstoši eiro, liecina datubāzē “Lursoft” publicētais kompānijas finanšu pārskats.

Tostarp Latvijas tirgū “Stenders” koncerns pagājušajā gadā realizēja produkciju 2,441 miljona eiro apmērā, kas ir par 17,1% vairāk nekā 2013.gadā, bet pārējos tirgos no produkcijas pārdošanas gūti ieņēmumi 4,143 miljonu eiro apmērā, kas ir kritums par 14,1%.

“Būtisku negatīvu ietekmi uz koncerna darbību 2014.gadā atstāja ekonomiskā situācija Krievijā un rubļa vērtības kritums, kura dēļ vairāki franšīzes partneri vairs nevarēja turpināt darbību un slēdza virkni veikalu,” skaidrots koncerna finanšu pārskata vadības ziņojumā, piebilstot, ka pērn koncerna pārdošanas apmēri Krievijā samazinājās par 42% jeb 575 tūkstošiem eiro, bet veikalu skaits gada laikā Krievijā saruka no 56 līdz 42 veikaliem.

Tāpat kompānijas vadība vēsta, ka 2014.gadā mainīts darbības modelis Igaunijas tirgū, izveidojot meitasuzņēmumu. “Pamatojoties uz sadarbības līguma pārkāpumiem tika pārtraukta sadarbība ar līdzšinējo franšīzes partneri un pieņemts lēmums veidot pašiem savu mazumtirdzniecības tīklu Igaunijā ar jaunizveidota meitasuzņēmuma “Stenders Eesti” starpniecību,” teikts vadības ziņojumā, piebilstot, ka 2014.gada beigās Igaunijā darbojās divi jaunie “Stenders” veikali.

Kompānijas vadība arī atzīmē, ka restrukturizācijas dēļ pārdošanas apmēri Igaunijā 2014.gadā samazinājās par 44%, taču tas ir īstermiņa kritums un to plānots kompensēt jau 2015.gadā.

Vienlaikus kompānijas vadība norāda, ka pozitīvas attīstības tendences novērotas citos lielākajos tirgos, kā arī attīstība turpinājās Ķīnas tirgū, pārdošanas apmēriem pieaugot par 8%.

Pēc kompānijas vadības ziņotā, 2014.gadā kompānija veikusi būtiskas investīcijas ražošanas, noliktavu un laboratorijas telpu paplašināšanā un modernizācijā, kā arī jaunu ražošanas iekārtu iegādē. Līdz ar veiktajiem ieguldījumiem palielināta uzņēmuma kapacitāte izstrādāt un ieviest ražošanā jaunus produktus, kā arī būtiski pieaugs uzņēmuma ražošanas jaudas un efektivitāte.

Koncerna galvenie 2015.gada mērķi ir būtiski paplašināt produktu portfeli, sortimentā ieviešot apmēram 60 jaunus produktus, kā arī atvērt veikalus tādos stratēģiskos tirgos kā Singapūra un Lielbritānija (Londona), teikts vadības ziņojumā.

2013.gadā “Stenders” koncerna apgrozījums bija 6,908 miljoni eiro, bet uzņēmuma zaudējumi bija 255,8 tūkstoši eiro. Kompānijas koncernā ietilpst arī meitaskompānijas Polijā un Igaunijā.

“Stenders” ir dibināts 2001.gadā. Kompānijas īpašnieki ir riska kapitāla fonds “BaltCap Latvia Venture Capital Fund” (28,37%), Saūda Arābijas uzņēmums “Yamany Ameen Ali Y” (1,49%) un trīs Latvijas privātpersonas, tajā skaitā Ievas Eglītes īpašumā ir 68,75% kompānijas kapitāldaļu.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.