Vai nekustamo īpašumu izīrēšana ir labs bizness

Nekustamais īpašumsIr vērts apsvērt nekustamo īpašumu izīrēšanu kā biznesu, ja ir pieejami papildus līdzekļi, kurus ieguldīt stabili, ar iespēju tos atpelnīt 10-15 gadu laikā. Nopērkot nekustamo īpašumu, jebkurā gadījumā nauda netiks zaudēta. Īpašums ir vērtība, ar kuru pareizi apejoties, var pelnīt naudu. Viens no variantiem ir pirkt un pārdot dārgāk. Šajā gadījumā gan veiksmīgs darījums atkarīgs no nekustamā īpašuma tirgus svārstībām un var nākties gaidīt ilgi, lai to izdevīgi pārdotu. Reizēm tas var neizdoties vispār. Izīrējot, naudu izdosies atpelnīt gandrīz vienmēr, jautājums ir tikai, cik ilgi tas aizņems.

Lielisks papildus peļņas līdzeklis nekustamais īpašums ir tad, ja jums īpašums jau pieder, bet netiek lietots paša vajadzībām. Šeit jau vairs nav jādomā par līdzekļu atpelnīšanu, bet tikai par peļņu.

Īres cenu vislabāk noteikt ņemot vērā kādā stāvoklī ir īpašums, atrašanās vietu un kopējās tirgus tendences attiecīgajā brīdī. Ļoti ieteicams noslēgt īres līgumu, kurā atrunāti visi īrnieka un izīrētāja tiesības un pienākumi. Jābūt skaidram, kas atbildīgs par rēķinu nomaksu – īpašnieks vai īrnieks. Pat ja tā ir īrnieka atbildība, īpašniekam būtu ieteicams pārbaudīt vai rēķini tiek maksāti. Ja īrnieks izdomās krāpties, nemaksājot rēķinus, ciest var nākties īpašniekam. Ideālā variantā līgumam būtu jābūt apstiprinātam pie notāra.

Saskaroties ar negodprātīgiem īrniekiem, īpašniekam var rasties daudz problēmu. Ja īrnieks pēkšņi pārtrauc īres maksājumus, īpašniekam jāmēģina mierīgā veidā, balstoties uz noslēgto līgumu, pieprasīt īres maksu. Problēmas mēdz samilzt līdz tādam apmēram, ka īpašnieks var pārtraukt īres līgumu un palūgt īrnieku atstāt īpašumu. Var gadīties, ka īrnieks atsakās īpašumu pamest un īrnieka izlikšana var nebūt nemaz tik vienkārša.

Pie riskiem ar ko īpašniekam  noteikti vēl jārēķinās ir īpašuma bojāšana un īrnieka pazušana, atstājot nesamaksātus komunālos un īres rēķinus. Savukārt, īrnieks var ciest no īpašnieka neizdarības, ja, piemēram, īpašumam ir vajadzīgi kādi steidzami tehniskie risinājumi, bet īpašnieks tos vienkārši ignorē.

Nekustamo īpašumu izīrēšana ir bizness. Vai labs noteikti atkarīgs no apjoma. Ja tiks izīrēts viens neliels īpašums, to nevarēs nosaukt par labu biznesu, tik vien kā par papildus ienākumiem. Tomēr, ja izīrēti tiks vairāki īpašumi, to var nosaukt par labu biznesu, jo pieprasījums izīrējamām platībām būs vienmēr, ņemot vērā, ka savu nekustamo īpašumu spēj iegādāties tikai neliela iedzīvotāju daļa.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.