Vajadzīgs kredīts zemes iegādei?

Vēlaties iegādāties zemi? Jums nepieciešams kredīts zemes iegādei! Varat aizņemties naudu gan no banku, gan nebanku aizdevējiem. Kas attiecas uz banku kredītiem, tad zemes iegādes mērķim var lietot arī hipotekāro kredītu, kuru Jūs galvosiet ar savu nekustamo īpašumu, tomēr Latvijas bankās nav īpaša kredīta zemes gabala iegādei. Ja zeme ir plānota apbūvēšanas mērķim, visticamāk, banku kreditori Jums piedāvās tādu kredīta veidu, kurā būvēšana tiks konkrēti saskaņota ar bankas izvēlētu firmu. Vēl viens veids ir paņemt bankā tādu kredītu, ar kura iegūtajiem līdzekļiem aizņēmējam ļauts rīkoties pēc savām iecerēm un patikas.

Nebanku kreditori saviem aizdevumiem nosaka lielākus procentus, toties nebanku aizdevēji gandrīz vienmēr ir pielaidīgāki pret klientiem un neizvirza tik augstas prasības, piemēram, pret Jūsu kredītvēsturi, regulārajiem ikmēneša ienākumiem un tamlīdzīgi. Visbiežāk arī nebanku kreditori nenosaka minimālo summu savas kredītam (pretēji banku piekoptajai praksei, kur ir noteikts minimālais kredīta apjoms), tāpēc tas padara kredītu vieglāk pieejamu, vieglāk apmaksājamu, kā arī Jūs varēsiet ieķīlāt mazāk vērtīgu īpašumu, lai nodrošinātu kredītu.

Kur ņemt kredītu, ja zeme vajadzīga lauksaimniecībai?

Lauku attīstības fonds sadarbībā ar AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” veic aizdevumu pieteikumu izvērtēšanu un pieņem lēmumus par to piešķiršanu. Nosacījumi ir sekojoši: Jūs varat aizņemties jebkuru summu līdz 430 000 eiro, kredīta atmaksas termiņš ir līdz 20 gadiem. Svarīgs faktors ir tas, ka zemes iegādes aizdevuma summa nevar pārsniegt 300% no Jūsu iegādājamās zemes platības tirgus vērtības, kas ir norādīta zemes novērtējumā. Ja Jūsu zemes iegādes kredīta summa pārsniegs 100%, tad Jums ir jāsniedz papildu nodrošinājums. “Altum” aizdevuma procentu likme gadā ir 3,147%, un šo aizdevumu plānots piešķirt līdz 2020. gada 31. decembrim.

Lai saņemtu šo kredītu, Jums jāatbilst šādiem kritērijiem: ilgāk nekā gadu jāražo tos lauksaimniecības produktus, kas minēti līguma par ES darbību I pielikumā (izņemot īscirtmeta atvasāju sugas). Ja esat jaunais lauksaimnieks, šī prasība uz Jums netiek attiecināta.

Jums jābūt reģistrētam VID kā nodokļu maksātājam vai saimnieciskās darbības veicējam. Ja esat jaunais lauksaimnieks, Jums jāreģistrējas līdz aizdevuma izsniegšanai.

Kā arī Jums nedrīkst būt nekādi nodokļu parādi, bet, ja tādi ir, jābūt rakstiskai vienošanai ar VID par nodokļu parāda atmaksas grafiku.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.