Valdība vēl neatļauju LDz nemaksāt dividendes

Valdība otrdien uz nedēļu atlika jautājumu par Latvijas dzelzceļa kompānijas “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) dividenžu maksājumiem no pagājušā gada peļņas, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabineta sēdē.

Jautājuma izskatīšana atlikta, jo Satiksmes ministrija un Finanšu ministrijai, kura iebilda pret to, ka LDz dividendes no pagājušā gada peļņas varētu nemaksāt, bija atšķirīga informācija par prognozēto summu, ko uzņēmums varētu iemaksāt valsts budžetā.

LDz viceprezidents Aivars Strakšas aģentūrai BNS iepriekš atzina, ka 90% peļņas izmaksa dividendēs valsts uzņēmumiem ir problemātisks jautājums. “Ja mēs atgriežamies pie vispārējas ekonomikas teorijas, uzņēmums, kas neinvestē, nespēj eksistēt. (..) Kompānija vienkārši nespēj attīstīties. Tas nerada vairāk naudas, tas nerada darbavietas – fiskālais efekts ir negatīvs,” sacīja Strakšas.

Vienlaikus viņš gan atzīmēja, ka iepriekšējos gados valdība ir bijusi saprotoša un, kad bijis nepieciešams, ir atļāvusi neizmaksāt 90% peļņas dividendēs.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka LDz pērn strādāja ar 224,9 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,2% vairāk nekā 2013.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa saruka vairākas reizes un bija 10,1 miljons eiro.

LDz pieder valstij. Tā koncerns nodarbojas ar kravu pārvadājumiem pa   dzelzceļu  un uztur infrastruktūru. LDz koncernu veido vadošais uzņēmums LDz un meitassabiedrības – “LatRailNet”, “LDz Cargo”, “LDz Cargo loģistika”, “LDz infrastruktūra”, “LDz ritošā sastāva serviss” un “LDz apsardze”.

 

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.