“Ventspils zivju konservu kombināta” apgrozījums sarūk

Zivju pārstrādes uzņēmums “Ventspils zivju konservu kombināts” pērn strādāja ar 12,154 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,5% mazāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma zaudējumi bija 164,4 tūkstoši eiro, pretēji peļņai gadu iepriekš, liecina datubāzē “Lursoft” publicētais gada finanšu pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka kopumā “Ventspils zivju konservu kombināta” darbība 2014.gadā ir vērtējama kā apmierinoša.

Vienlaikus kompānijas vadība norāda, ka uzņēmuma finanšu rādītājus negatīvi ietekmēja Krievijas veterinārā un fitosanitārā uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” pērn jūlijā un augustā uz robežas veiktie kvalitātes monitoringa analīžu rezultāti, kas uzrādīja neatbilstošu rūpniecisko sterilitāti “Ventspils zivju konservu kombināta” produkcijai. “Šādu rādītāju parādīšanās ir ļoti neraksturīga esošajam “Ventspils zivju konservu kombināta” ražošanas procesam, tādēļ uzņēmums pastiprināti kontrolēja nosūtāmās produkcijas sterilitāti, lai izslēgtu jebkādas neatbilstības ražošanas procesā,” norādīja kompānijā.

Kompānijas vadība arī norāda, ka “Ventspils zivju konservu kombināta” ražotās produkcijas iekļaušana Krievijas importa aizliegumā un negatīvās valūtas kursu svārstības NVS valstīs, sākot no pagājušā gada trešā ceturkšņa, uzņēmumam radīja būtiskas naudas plūsmas problēmas, kādēļ kompānija pagājušā gada decembrī bija spiesta uz laiku atbrīvot 370 darbiniekus. Vienlaikus kompānijas vadība atzīmē, ka pagājušā gada 18.decembrī, veicot papildu pārbaudes un analīzes Pārtikas un veterinārā dienesta uzraudzībā, kompānijas produkcijai tika atcelts Krievijas importa aizliegums.

Savukārt pozitīvi vērtējamas pagājušajā gadā veiktās investīcijas 35 tūkstošu eiro apmērā apkārtējās vides uzlabošanā un benzopirēna līmeņa kontrolē jeb dūmu padeves ierīču instalācijā.

Tāpat kompānijas vadības ziņojumā teikts, ka, ņemot vērā ekonomikas un valūtas kursu kritumu, uzņēmums 2015.gadā vairākos eksporta tirgos plāno par 37,5% jeb apmēram 4,5 tūkstošiem eiro mazāku apgrozījumu. Šo gadu uzņēmums plāno pabeigt bez zaudējumiem un ar apmēram 7,5 miljonu eiro apgrozījumu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka “Ventspils zivju konservu kombināts” 2013.gadā strādāja ar 13,28 miljonu eiro apgrozījumu un 437 tūkstošu eiro pelņu.

“Ventspils zivju konservu kombināts” ir dibināts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,54 miljoni eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir “AB Holding” (45,74%). Uzņēmums ir akciju sabiedrība, tādēļ tam nav Uzņēmumu reģistram jāsniedz ziņas par īpašniekiem, un šī informācija var neatbilst patiesībai.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.