“Volvo Truck Latvia” apgrozījums pērn samazinājies

“Volvo” markas kravas automašīnu tirgotājs “Volvo Truck Latvia”, kas kopš šā gada ir arī “Renault” kravas auto oficiālais dīleris Latvijā, 2014.gadā strādāja ar 17,254 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 23,3% mazāk nekā gadu iepriekš, un uzņēmuma peļņa pērn saruka par 35,6% – līdz 613,9 tūkstošiem eiro, liecina datubāzē “Lursoft” pieejamais kompānijas finanšu pārskats.

“Volvo Truck Latvia” vadības ziņojumā teikts, ka 2014.gads bijis stabils, tomēr piedzīvots apgrozījuma kritums. Vadība uzskata, ka uzņēmuma finansiālais stāvoklis ir stabils, un “Volvo Truck Latvia” dara visu iespējamo, lai noturētu un uzlabotu savu pozīciju Latvijas tirgū.

Pēc kompānijas vadības paustā, pērn bija vērojams tirdzniecības kritums un “Volvo” markas kravas auto tirgus daļa smago automašīnu segmentā virs 16 tonnām bija 38%, tomēr kompānija 2014.gadā saglabāja līdera pozīcijas Latvijas tirgū.

Uzņēmuma finanšu pārskatā norādīts, ka pērn “Volvo Truck Latvia” lielākos ienākumus – 9,255 miljonus eiro – guva no kravas automašīnu pārdošanas un tas ir par 34,3% mazāk nekā 2013.gadā. Ienākumi no rezerves daļu pārdošanas pērn saruka par 6,5% un bija 4,671 miljons eiro. Vēl 2,488 miljonus eiro kompānija guva no remontdarbiem un 939,9 tūkstošus eiro no garantijas remontdarbiem.

Vadības ziņojumā sacīts, ka pērn “Volvo Truck Latvia” sniedza servisa un rezerves daļu tirdzniecības pakalpojumus Valmierā, Ventspilī un Daugavpilī, kā arī rezerves daļu tirdzniecības pakalpojumus Liepājā.

Kompānijas vadība plāno, ka 2015.gadā “Volvo” markas kravas automašīnu pārdošanas apmērs būs stabils un, salīdzinot ar 2014.gadu, būs pieaugums jaunu automašīnu tirdzniecībā.

Šogad “Volvo Truck Latvia” turpinās strādāt pie tirgus pozīcijas un tēla noturēšanas. “Ir paredzēts, ka 2015.gadā sabiedrība turpinās aktīvi darboties servisa pakalpojumu sniegšanas un rezerves daļu pārdošanas jomā, piedāvājot arvien jaunas akcijas un interesantus piedāvājumus, kas noteikti varētu ieinteresēt jau esošos, kā arī iespējamos “Volvo” kravas automašīnu īpašniekus,” atzīmēts uzņēmuma vadības ziņojumā.

2013.gadā “Volvo Truck Latvia” strādāja ar 22,508 miljonu eiro apgrozījumu un 953,6 tūkstošu eiro peļņu.

“Volvo Truck Latvia” ir reģistrēts 1996.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2,191 miljons eiro, liecina datubāzes “Lursoft” informācija. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas kompānija “Volvo Truck Corporation”.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.